Duża przestrzeń w małym pomieszczeniu

Nie każdy posiada mieszkanie, czy też dom o ogromnym metrażu, które nie tylko pozwoli zmieścić całe niezbędne wyposażenie, ale i wszystkie ukochane przedmioty. Należy również znaleźć wystarczająco miejsca, by mieszkańcy mogli się swobodnie poruszać po każdym pomieszczeniu i posiadać „kącik dla siebie”. Da się to osiągnąć nawet w bardzo niewielkich mieszkaniach, dzięki kilku sztuczkom, które optycznie powiększają każde pomieszczenie.

Postaw na filozofię umiarkowanego minimalizmu

Prostota i minimalizm to dwa słowa, które powinny opisywać całe twoje mieszkanie. Nie będzie oczywiście to oznaczać nic negatywnego. To właśnie proste aranżacje wnętrz dominują we wszystkich światowych trendach. Więc tak naprawdę otrzymujesz nie tylko pozornie przestronne, ale i modne mieszkanie.

Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj, czy niektóre meble i dekoracje nie są zbędne. To samo dotyczy wielości różnego rodzaju przedmiotów, które może lepiej zapakować w pudła i oddać do piwnicy, jeżeli nikt ich nie używa i tylko zalegają w pokojach. Warto również postawić na jednolite obicia oraz tkaniny, zamiast korzystać z wzorzystych alternatyw. Optycznie nadają one wizualnego chaosu pomieszczeniu, przez co wydaje się ono mniejsze. Należy unikać pstrokatych, jaskrawych barw, stawiając bardziej na neutralne czernie, biele, beże, szarości i ewentualnie brązy i granaty.

Lustra, okna, światło

To właśnie ilość światła w pokoju często świadczy o jego wizualnej przestronności. Dlatego jeżeli możemy wybrać położenie oraz wielkość okien, warto wybrać te największe, położone w samym centrum każdej, wolnej ściany. Jeżeli musimy sobie radzić już z gotowymi warunkami okiennymi, wystarczy po prostu jak najbardziej je odsłonić i unikać korzystania z ciemnych zasłon, nawet jako ozdoba.

Niezwykle istotne jest również właściwe oświetlenie elektryczne, a także lustra. To właśnie one tworzą największą iluzję w pomieszczeniu sprawiając, że wydaje się ono o wiele większe i przestronniejsze.