Historyczny urok czy wygoda i spokój?

Ci, którzy decydują się na zakup mieszkania bardzo często stają przed dylematem – kamienica czy blok? Pierwsza propozycja kusi swoim urokliwym wnętrzem przesiąkniętym historią. Druga - praktycznymi rozwiązaniami. Co zatem wybrać?

Blok

Blok jest dobrym miejscem dla tych, którzy poszukują jak najbardziej praktycznych i wygodnych rozwiązań. Centralne ogrzewanie, ocieplanie, regularnie sprzątana klatka schodowa, windy – to niepodważalne zalety bloków. Bardzo często są one zlokalizowane w cichej okolicy, dlatego jeśli ktoś ceni sobie spokój, pewnie lepiej odnajdzie się mieszkając w bloku. Z pewnością rozwiązanie to przypadnie do gustu też zwolennikom przytulnego klimatu i ciepła. Mieszkania w blokach nie są tak przestrzenne ja te, znajdujące się w kamienicy, dlatego o wiele łatwiej jest je ogrzać i zaaranżować.

Kamienica

Docenią ją fani historycznego klimatu. Kamienice są o wiele bardziej stylowe niż proste bloki, przykuwają wzrok i zachwycają architekturą. Posiadają przestrzenne mieszkania z wysokimi sufitami i urokliwe klatki schodowe. Nie ma tu mowy o zbyt małej ilości miejsca. Duże okna dopełniają estetykę wnętrza i jego niepowtarzalny charakter oraz wpuszczają naturalne światło. Kamienice najczęściej zlokalizowane są w centrum miasta, czyli w najlepszym punkcie komunikacyjnym. Wszędzie z nich blisko. Mimo takiej lokalizacji, przez którą do mieszkań dochodzą często dźwięki miasta, mają one inną zaletę – grube ściany. Dzięki nim nie słychać hałasu dobiegającego z mieszkań sąsiadów, co często zdarza się w bloku.

Warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy – na dobrej komunikacji z każdym punktem miasta, uroku i dużej przestrzeni czy może na praktycznej wygodzie i oddaleniu od miejskiego zgiełku. Kiedy już odpowie się na to pytanie – można podjąć ostateczną decyzję.