Urządzanie przedpokoju

Wszyscy wiemy, że pierwsze wrażenie często jest najważniejsze. Właśnie z taką myślą powinniśmy zabierać się za urządzanie naszego przedpokoju. W końcu jest to pomieszczenie, do którego trafiamy tuż po wejściu do naszego domu. Z tego też powodu warto zadbać o to, by prezentowało się ono jak najlepiej i zachęcało gości do tego, by chcieli zostać u nas jak najdłużej i czuli się komfortowo. Przedpokój musi być jednocześnie estetyczny i praktyczny. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas jego aranżacji.

Funkcjonalność

Przedpokoje mogą być przeróżne. Część z nich zaprojektowana jest na planie kwadratu i stanowi osobny pokój, a część ciągnie się przez całe mieszkanie i prowadzi kolejno do wszystkich pomieszczeń. Niezależnie od jego kształtu musimy dążyć do tego, by cechowała go jak największa funkcjonalność. Dodatkowo warto zadbać o to, by wykorzystane do jego aranżacji materiały były jak najlepszej jakości i służyły nam jak najdłużej. Ściana, na której planujemy umieścić nasz wieszak musi być odpowiednio do tego przygotowana – nie może być podatna na zabrudzenia, a co najważniejsze nie powinna plamić naszych ubrań. W tym celu warto pomalować ją farbą zmywalną lub nakleić na nią ciekawą tapetę, np. taką z geometrycznymi wzorami, na której nie będzie widać ewentualnych zarysowań.

Meble

Na pewno każdy przedpokój musimy zaopatrzyć w wieszak i półkę na czapki i rękawiczki, a także jakieś rozwiązanie do przechowywania butów. Możemy postawić na metalowe półki, na których będziemy kładli nasze obuwie, lecz jest to zapewne mniej estetyczne niż chowanie ich do szafki, dzięki której będą niewidoczne. Jeśli interesują Cię oryginalne rozwiązania, pomyśl o zastosowaniu zamiast wieszaka drabiny, na której z powodzeniem można przechowywać nasze kurtki i szaliki. Oprócz tego w przedpokoju bardzo ładnie wygląda ława, która znacznie ułatwia zakładanie obuwia. Niestety, w wąskim przedpokoju nie znajdzie się na nią miejsce. Jeśli jednak nasz korytarz jest wystarczająco duży, warto pomyśleć o postawieniu w nim schowka, w którym będziemy mogli trzymać rzeczy takie jak miski, zmiotki czy mopy.